O NASZEJ HODOWLI

A OTO NASZA HISTORIA

Hodowla Unikowo została zarejestrowana przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce 24 maja 1971 roku i od samego początku swojego istnienia związana była z krótkowłosymi jamnikami standardowymi.                       (W dodatku jak do tej pory zawsze rudymi.)

Pierwszą naszą jamniczką była urodzona w latach sześćdziesiątych DIUNA z Przymorza, której jednak mimo licznych prób nie dane było mieć dzieci.

Jak na tamte czasy, była śliczna.

NA ZDJĘCIU: DIUNA z Przymorza

Jako druga zamieszkała z nami ARMA-AMA z Zabagna wspaniała przyjaciółka i matka. Traktująca z równą wyrozumiałością: dzieci i szczenięta.

NA ZDJĘCIU: Szczenięra ARMY-AMY z Zabagna i ja

AMA odeszła od nas w wieku dwunastu lat, a jej miejsce szybko zajęła następna ruda jamniczka JOLLY JAMKA Jantros.

NA ZDJĘCIU:  JOLLY JAMKA Jantros razem ze swoimi dziećmi

Wkrótce do JAMKI dołączyła jej córka PLAMKA z Unikowa (dla naszej rodziny Mucha).

NA ZDJĘCIU: PLAMKA z Unikowa z najmłodszym członkiem rodziny

Niestety JAMKA odeszła od nas stosunkowo szybko w wieku zaledwie 5 lat. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrzymać w domu RUDĄ z Unikowa córkę PLAMKI.

NA ZDJĘCIU: RUDA z Unikowa w wieku 8 tygodni

PLAMKA przeżyła z nami ponad 16 lat. Po jej odejściu do 11 letniej RUDEJ dołączyła prześliczna CHANNEL CAKE Canis Venator ze starej poznańskiej hodowli.

NA ZDJĘCIU: RUDA z Unikowa w wieku 12 lat

CAKE jest najładniejszą ze wszystkich naszych jamniczek i już zdobyła Interchampionaty C.I.B. i C.I.E. oraz kilkanaście różnych Championatów krajowych. Jej zdjęcia można zobaczyć w galerii oraz na jej własnej stronie.

Niedawno nasza Cakunia urodziła swoje pierwsze szczenięta i jedno z nich na pewno z nami zostanie.

11 czerwca 2011

Postanowione – zostaje dwójka.

Suczka: ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa oraz Piesek: ACAN STORM-TORINO z Unikowa.

NA ZDJĘCIU: CAKE z dziećmi

25 lipca 2011

ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa bardzo szybko została Championką Polski, a niewiele później Interchampionką i dorobiła się już dwóch miotów dzieci. Teraz mieszka z nami również jej córka ACANI WENA Unikowo (FCI).

NA ZDJĘCIU: SHAKIRA z dziećmi z pierwszego miotu.

01-03-2016r

ACAN STORM-TORINO z Unikowa został nie tylko Championem Polski, ale również podwójnym Interchampionem, Zwycięzcą Polski, Mł. Zwycięzcą Klubu Jamnika itd. Jako reproduktor został ojcem kilku miotów, a jego dzieci właśnie zaczynają odnosić własne zwycięstwa. Niestety 16-04-2017 roku nasz pies idąc spokojnie na smyczy został zagryziony przez dużego i puszczonego bez dozoru agresywnego psa praktycznie pod nogami właściciela. Nic nie dało się zrobić.

NA ZDJĘCIU: TORINO jako szczeniak

02 Maja 2017r.

W Maju 2021 roku w wieku nieco ponad 13 lat odeszła od nas nasza wspaniała Interchampionka CHANNEL CAKE Canis Venator.

NA ZDJĘCIU: CAKE w kwiecie wieku.

03-06-2021