Grudziądz i Inowrocław 2012

14 i 15 kwietnia odbyły się dwie krajowe wystawy psów rasowych, w Grudziądzu i Inowrocławiu. Zdecydowałyśmy się zgłosić na nie nasze psy.
ACANI SWEET SHAKIRA i ACAN STORM-TORINO zadebiutowali w klasie młodzieży.

Wystawa w Grudziądzu odbyła się jako pierwsza, w sobotę. Pogoda i warunki były świetne, a do tego ring jamników znajdował się wewnątrz hali sportowej. Jamniki sędziowała pani Marta Pietrzak. Shakira  i Torino czuli się świetnie i zostali ocenieni przez sędzinę bardzo pozytywnie zdobywając Zwycięstwo Młodzieży. (każdy swoje hehe) Następnie, w porównaniach, Shakira najpierw pobiła Torego zdobywając tytuł Najlepszego Juniora, a potem zdobyła w porównaniu tytuł Zwycięzcy Rasy. W ten sposób dwukrotnie weszła do konkurencji finałowych, w których jednak przebić się dalej już jej się nie udało.
 

Tego dnia wracałyśmy do domu bardzo zadowolone i z mocnym postanowieniem, że będziemy częściej ćwiczyć wystawowe pozycje.

Odbywająca się w niedzielę plenerowa wystawa w Inowrocławiu powitała nas zimnym deszczem i nieprzyjemnym wiatrem. Na szczęście mieliśmy ze sobą namiot, dzięki któremu można się było schować przed tą „cudowną” aurą.
Jamniki sędziował pan Leszek Siejkowski. Nasza młodzież znowu zdobyła tytuły Zwycięzcy Młodzieży, a w porównaniu psa z suką, tym razem, sędziemu bardziej spodobał się Torino, który podobnie jak Shakira poprzedniego dnia, zdobył zarówno tytuł Najlepszego Juniora, jak i Zwycięzcy Rasy. Trzeba przyznać, że lodowaty deszcz nie robił na nim żadnego wrażenia, za to ja kłapałam zębami.
Dzięki temu podczas konkurencji finałowych ACAN STORM-TORINO prezentował się świetnie i zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w grupie IV.
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii unikowo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.