WYSTAWOWY MARATON

Światowa, Klubowa i Międzynarodowa.
W ciągu ostatniego miesiąca urządziłam sobie z naszymi jamnikami prawdziwy wystawowy maraton.
Jako pierwsza na tapetę wypłynęła odbywająca się w Salzburgu 18-20 Maja Światowa Wystawa Psów, na którą pojechali z nami ACAN STORM-TORINO z Unikowa i ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa. Jamniki oceniane były ostatniego dnia wystawy w osobnych halach. Ringi były duże i wygodne, ale niestety na naszej hali nie siedziało się zbyt przyjemnie z powodu zaduchu i ewidentnego braku tlenu w powietrzu. W efekcie wszyscy szybko się męczyliśmy i większość osób z którymi rozmawiałam skarżyło się na ból głowy.

Obie nasze „młodzieżówki” zeszły z ringów z ocenami doskonałymi, co bardzo nas cieszy, bo konkurencja była olbrzymia. W klasie SHAKIRY do konkursu stanęło aż 26 suk.  hehehe Tori konkurentów miał piętnastu.  


Ledwie wróciłyśmy z tej szalonej wyprawy, a już w następny weekend zapakowałam całe nasze ogoniaste towarzystwo do samochodu i bladym świtem w Niedzielę 27 Maja wyruszyliśmy do Antoninka pod Poznaniem w celu udziału w Klubowej Wystawie Jamników. Jamniki krótkowłose sędziowała pani Marie Gadolin (SE), która uznała ACANA STORM-TORINO z Unikowa nie tylko za najlepszego psa z klasy młodzieży (MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU JAMNIKA 2012), ale również za najlepszego jamnika krótkowłosego w ogóle przyznając Toremu tytuł Zwycięzcy Rasy.  Na deser Tori wziął udział w dwóch konkurencjach BEST. Podczas wyboru Najpiękniejszego Juniora zajął miejsce trzecie, a potem wziął jeszcze udział w wyborach Najpiękniejszego Psa Wystawy Klubowej i tu przebić się wyżej już mu się nie udało.
Na tej samej wystawie ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa zdobyła tytuły Zwycięzcy Młodzieży (MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU JAMNIKA 2012) i tym samym zakończyła Młodzieżowy Championat Polski.

A dzisiaj, 2 Czerwca jesteśmy w Lesznie na Międzynarodowej Wystawie Psów. Jamniki oceniane były rano przez panią Dianę Spavin. Oboje (Tori i Shakira) zdobyli tytuły Zwycięzcy Młodzieży, następnie Tori wygrał w porównaniu zdobywając tytuł Najlepszego Juniora i wszedł do porównania z CACIBowymi psami zdobywając tytuł Zwycięzcy Rasy. W ten sposób ACAN STORM-TORINO z Unikowa ponownie zakwalifikował się do dwóch konkurencji finałowych. Wyboru najlepszego juniora wystawy w czasie którego został wybrany z grupy IV oraz wyboru najpiękniejszego psa z grupy IV. Ku mojej ogromnej radości, sędziemu dokonującemu wyboru, Tori bardzo się spodobał i stanął na „pudle” z lokata pierwszą. W ten sposób zostajemy w Lesznie do jutra by wziąć udział w wyborze Najpiękniejszego Psa Wystawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii unikowo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.