Święta, Święta i po świętach…

Boże Narodzenie skończyło się stanowczo za szybko.

Nowy Rok minął praktycznie niezauważony. (Nasze psy huki miały w nosie i nawet nie wylazły z legowiska.)

Styczeń w nawale pracy zawodowej przeleciał nie wiadomo kiedy. Jednak pod koniec miesiąca zmobilizowałyśmy się i mimo mroźnej zimowej aury, wyruszyłyśmy do Kowna na Litwie w celu wzięcia udziału w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych odbywającej się 26-01-2013. W dniu Wystawy, na samym początku, pewne problemy sprawił nam GPS, który nie przyjmował do wiadomości faktu remontu mostu. W efekcie na wystawę zdążyłyśmy w ostatniej chwili, tym bardziej, że nasza rasa była oceniana jako pierwsza. Zazwyczaj staramy się być przy ringu co najmniej pół godziny wcześniej, żeby mieć czas na przygotowanie psów, ale tym razem musieliśmy wchodzić na ring praktycznie z marszu.

ACAN STORM TORINO z Unikowa - Kowno 2013
ACAN STORM TORINO z Unikowa – Kowno 2013

Pomimo tego nasze psy prezentowały się dobrze. Oboje otrzymali oceny doskonałe i po pierwszym litewskim CAC-u, a Acani Sweet Shakira z Unikowa podczas porównania suk przegrała walkę ze swoją ciotką zdobywając res. CACIB.

ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa - Kowno 2013
ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa – Kowno 2013

Warunki na wystawie były niezłe, atmosfera dobra, a mnie osobiście najbardziej podobał się olbrzymi nowoczesny ekran podwieszony na środku hali, na którym pokazywano co się akurat dzieje na wystawie. Dodatkowymi łupami z wyprawy okazały się zimowe kombinezony dla naszych jamników. Wprawdzie na co dzień ubranek nie noszą, ale gdy temperatura spada poniżej 10 stopni, stają się one podczas dłuższych spacerów wyposażeniem koniecznym.

Wyprawa była bardzo udana i przy okazji odwiedziliśmy naszych litewskich przyjaciół w Kownie. Było bardzo miło.

A na początku lutego wybrałam się z moim bratem już znacznie bliżej, bo na odbywającą się w Bydgoszczy IX Walentynkową Wystawę Psów Rasowych.

Atmosfera, jak zwykle w Bydgoszczy, była świetna. Jamniki oceniała pani Dorota Witkowska, która obu naszym psom przyznała oceny doskonałe, wnioski CWC i tytuły zwycięzcy.  Tytuł Zwycięzcy Rasy przypadł tym razem ACANI SWEET SHAKIRZE, która podczas wyborów BOG zajęła trzecie miejsce. To samo miejsce na podium (III) zajął ACAN STORM TORINO podczas wyboru Najpiękniejszego Psa Użytkowego Rasy Myśliwskiej.

ACAN STORM TORINO z Unikowa - IX Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych Bydgoszcz 2013
ACAN STORM TORINO z Unikowa – IX Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych Bydgoszcz 2013

Tak więc do domu wracaliśmy pełni wrażeń i obładowani trofeami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii unikowo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.