BUŁGARIA 2013

Nasze młode jamniki ACAN STORM – TORINO z Unikowa i ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa nie mają jeszcze skończonych trzech lat, a ich wystawowe osiągnięcia już są dość imponujące. Oboje mają tytuły Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu, krajowe Championaty zarówno dorosłe jak i młodzieżowe, Torcio zdobył w zeszłym roku tytuł Zwycięzcy Polski. Oboje zebrali też całkiem sporą kolekcję wniosków CACIB, niestety głównie polskich. Dlatego tej jesieni zdecydowałyśmy się na szaleństwo wyjazdu na dwie międzynarodowe wystawy do Plewen w Bułgarii.

Torcio_BUŁGARIA 2013Przejazd zabrał nam dwa dni w jedną stronę i był bardzo męczący. Na koniec, już w Plewen mieliśmy problemy ze znalezieniem hotelu ukrytego w głębi ogromnego i przepięknego parku stanowiącego jednocześnie pomnik przyrody. Na szczęście metodą „koniec języka za przewodnika” udało nam się trafić i pójść spać o nieludzkiej porze pierwszej w nocy. Co samo w sobie nie było by takie straszne, gdyby nie to, że następnego dnia trzeba było wstać raczej wcześnie i zdążyć na wystawę.

torino-bułgaria 2013Nasze jamniki spisały się doskonale i zarówno pierwszego jak i drugiego dnia otrzymały oceny doskonałe z lokatami I oraz wnioski CAC i CACIB. Zwycięzcą Rasy został ACAN STORM-TORINO z Unikowa, który następnie zdobył również pierwsze miejsce w porównaniu grupy IV (BOG I), a drugiego dnia ku mojej radości i dumie udało nam się zająć IV miejsce podczas wyboru najpiękniejszego psa wystawy (BIS IV). Oboje zostali również championami Bułgarii.

Unikowo bułgaria2013Pomiędzy wystawami staraliśmy się pozwiedzać trochę samo Plewen i pospacerować po parku. Trzeba przyznać, że widoki były imponujące, nawet psy były zafascynowane. (I ciężko zgorszone, że nikt ich nie chce ze smyczy spuścić, bo wtedy dopiero można by było zaszaleć.)

ACAN STORM-TORINO i ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa Bułgaria 2013

ACAN STORM-TORINO i ACANI SWEET SHAKIRA z Unikowa Bułgaria 2013

Na koniec tryumfalnie wróciliśmy do domu nie tylko syci wrażeń i osiągnięć, ale również ze świadomością, że ACAN STORM-TORINO z Unikowa praktycznie jest już podwójnym interchampionem. Wystarczy poczekać ze trzy miesiące, aż Bułgarzy prześlą wnioski do FCI, a potem wypełnić i wysłać formularz i czekać na przyjście dyplomów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii unikowo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.